kominek
do domu

Klasyczny kominek czy piec wolnostojący?

Posiadanie własnego kominka w mieszkaniu jest marzeniem wielu osób- marzeniem, które w końcu mogą zrealizować w momencie, kiedy już mają własny dom, który mogą zaprojektować wedle własnych upodobań.

Kominek potrafi zbudować we wnętrzu niesamowitą atmosferę, dodaje charakteru każdej stylizacji, ale też może ocieplić każde pomieszczenie- nawet to surowe i minimalistyczne pod względem wystroju. Do dyspozycji inwestorów zazwyczaj pozostają dwie opcje na posiadanie takiego kominka we własnym domu. Może to być klasyczne palenisko, ale w nowoczesnym wydaniu kominka do zabudowy ze specjalnym wkładem, ale może to być również piec wolnostojący, którego nie trzeba w żaden sposób zabudowywać. Przeglądając kominki w Krakowie na pewno szybko zorientujemy się w cenach oraz w potrzebnych pracach budowlanych, jakie trzeba przeprowadzić, aby taki kominek mógł się znaleźć we wnętrzu. Takie informacje możesz zdobyć na m.in. na https://kominkiznorwegii.com/

Rozwiązanie, które sprawdzi się w praktyce

Tak naprawdę, jedne i drugie kominki z Norwegii pięknie się prezentują, jednakże klasyczny kominek, który wymaga pewnej zabudowy, najlepiej jest planować we wnętrzu w momencie, kiedy jest ono jeszcze w stanie surowym. W przeciwnym razie, wykonanie do niego całej zabudowy może się wiązać z licznymi pracami remontowymi, a być może nawet skończy się koniecznością ponownej aranżacji przestrzeni pokoju dziennego. Musimy także wziąć pod uwagę fakt, że klasyczny kominek zajmuje sporo miejsca, a nie we wszystkich mieszkaniach dysponujemy metrażem, który pozwoliłby na instalację czegoś tak obszernego. W takich przypadkach faktycznie, lepiej może się sprawdzić piec wolnostojący.

Zarówno kominek do zabudowy jak i piec wolnostojący mogą mieć podobne parametry termiczne i generować podobną ilość ciepła. Zarówno do jednego jak i do drugiego rozwiązania można zastosować płaszcz wodny, który pozwoli na rozprowadzenie wygenerowanego ciepła do innych pomieszczeń. Wybór powinien być więc podyktowany naszymi upodobaniami estetycznymi oraz aspektami technicznymi, jakie wiążą się z instalacją takiego kominka we wnętrzu.