dom okno
do biura,  do domu

Inteligentna folia- jakie może mieć zastosowania?

Inteligentna folia jest pewną nowością, która dopiero staje się popularna na rynku. Z powodzeniem można ją stosować zarówno w domach prywatnych jak i w biurowcach czy budynkach użyteczności publicznej. Jest to rozwiązanie nie tylko bardzo nowoczesne, które robi wrażenie na użytkownikach, ale i praktyczny sposób na to, aby dodać posiadanym przeszkleniom dodatkowej funkcji. Jeśli więc chcemy nasze mieszkanie unowocześnić tym samym korzystając z najnowszych gadżetów i patentów- z pewnością powinniśmy wziąć pod uwagę właśnie ten produkt.

Czym tak naprawdę jest inteligentna folia i jaka jest zasada jej działania?

Jest to specjalna folia ciekłokrystaliczna, która posiada w sobie warstwę ciekłych kryształów, jakie są zlokalizowane pomiędzy dwoma warstwami klasycznej folii PET. Najprostszym rozwiązaniem jest przyklejenie takiej folii na dowolne, wybrane przez siebie przeszklenie, z tym, że zazwyczaj tego rodzaju folie nie posiadają warstwy kleju, a są umieszczane na szybie na zasadzie adhezji, a więc zjawiska przylegania i przyciągania się cząsteczek. Dlatego też aplikacja folii na dowolną szybę w domu czy też w biurze jest tak naprawdę dziecinnie prosta. Folia ta ma niezwykłe właściwości. W momencie, kiedy otrzyma ona napięcie z zasilacza, a więc kiedy zostanie aktywowana, zawarte w folii ciekłe kryształy układają się tak, aby uzyskać pełną przezroczystość szkła. W praktyce oznacza to, że układają się idealnie równolegle. Natomiast, w momencie, kiedy folia jest całkowicie wyłączona, ciekłe kryształy układają się chaotycznie, co powoduje, że folia robi się mleczno-matowa. Oczywiście, możemy w dowolny sposób sterować folią poprzez aktywowanie lub dezaktywowanie zasilania.

Czy takie rozwiązanie sprawdzi się w budynku prywatnym?

Taka inteligentna folia okienna w domu również może okazać się bardzo przydatna. Bowiem bardzo wiele nowoczesnych budynków ma ogromne ilości przeszkleń, które wyglądają stylowo, nowocześnie i sprawiają, że przestrzeń jest bardziej otwarta, a aranżacja lekka. Nie zawsze jednak mamy ochotę na pełną transparentność drzwi czy ścian działowych. Dobrze jest więc czasem mieć możliwość skorzystania z opcji zmiany przezroczystości szyby z całkowicie transparentnej do mlecznej. Taką folie z powodzeniem można też zainstalować w oknie kuchennym czy też w łazience, gdzie przede wszystkim będzie ona w stanie zapewnić nam odpowiednią prywatność i intymność, a więc odgrodzi nasze pomieszczenia od świata zewnętrznego i wścibskich spojrzeń sąsiadów. Poznaj więcej szczegółów: https://sonte-poland.pl/do-domu.html