• do ogrodu

  Jak wybrać podłoże do storczyków? – praktyczny poradnik

  Storczyki to bardzo popularne rośliny, które można znaleźć praktycznie w większości polskich domów. Co więcej, ich popularności sprzyja powszechność sprzedaży. Co chwilę można je odnaleźć w popularnych marketach czy dyskontach w niskiej cenie. Storczyki (inaczej zwane orchideami) to bylina, która należy do rodziny storczykowatych. Ludność na całym świecie doceniła ich wyjątkową estetykę i przede wszystkim egzotyczną kolorystykę.

 • do domu

  Jesienne porządki w ogrodzie i sadzie

  Jesień to pora roku, w której wszystko w ogrodzie zamiera. Drzewa gubią liście, rośliny zasychają lub obumierają. Flora i fauna przygotowują się na nadejście zimy, a wraz z nią mrozów. Czas jesieni to także czas kiedy należy przeprowadzić prace porządkowe oraz zabezpieczające ogród przez zimą. Dzięki uporządkowaniu ogrodu w porze jesiennej możemy się na wiosnę cieszyć wspaniałym, uporządkowanym ogrodem czy…

 • do domu

  Stoły i ławy

  Wiele osób zgadza się ze stwierdzeniem, że kuchnia jest sercem każdego domu. Oczywiste jest to dla smakoszy i pasjonatów gotowania, ale również ci, którzy nie przejawiają żadnych kulinarnych talentów, często wskazują kuchnię jako pomieszczenie, w którym lubią spędzać czas.

 • do domu

  Piec, którego nie musisz ukrywać

  Prawidłowe ogrzanie mieszkania jest w polskich warunkach klimatycznych niezwykle ważnym elementem. Mroźne zimy może nie zdarzają się już tak często jak kiedyś, jednak gdy przychodzą są one prawdziwie srogie. Dlatego budując czy remontując dom należy szczególną uwagę zwrócić właśnie na rodzaj pieca oraz paliwa, które będzie w tym piecu spalane, aby dostarczyć nam ciepła.

 • do domu

  Pomysł na wannę w łazience

  Długa, gorąca i relaksująca kąpiel po dniu pełnym stresów potrafi przywrócić nam energię i równowagę psychiczną. Właśnie dlatego posiadanie wanny w łazience to dla wielu osób absolutne designerskie must have. Tradycyjne wanny kojarzą nam się z żeliwnym wnętrzem zabudowanym płytkami łazienkowymi. Jednak wanny we współczesnych łazienkach wcale nie muszą tak wyglądać, jest wiele sposobów na aranżacje wnętrza, w którym wanna…

 • do domu

  Płytki marokańskie w nowoczesnym wzornictwie

  Łatwy dostęp do szeroko pojętej sztuki, kultury popularnej, a także coraz większe zainteresowanie dalekimi podróżami sprawiło, że orientalizm oraz fascynacja odmiennymi kulturami, stały się ważnym elementem trendów w projektowaniu wnętrz. Przykładem tego orientalnego wpływu mogą być coraz bardziej popularne płytki marokańskie.

 • do domu

  Jak wybierać żyrandole do salonu?

  Odpowiednio dobrane oświetlenie do domu to podstawowy warunek dobrze zaaranżowanej przestrzeni. Pełni ono nie tylko tą jakże istotną funkcję doświetlenia pomieszczenia, gdy za oknem coraz wcześniej zapada zmrok, ale również odpowiednio sterowane może kreować nastrój domowników. W dobrze zaprojektowanym mieszkaniu powinno znajdować się więcej, niż jedno źródło światła. Poza oświetleniem górnym – żyrandolami, lampami sufitowymi, dobrze zaopatrzyć się we wszelkiego…

 • budowa domu

  Twój wymarzony dom

  Projekty domów nowoczesnych bywają niezwykle różne. Każdy z nas jest inny, ma inne poczucie estetyki i nieco czego innego oczekuje od budynku, w którym będzie mieszkał. Zapytaliśmy naszych Czytelników jaki jest ich wymarzony dom.