budowa domu

Twój wymarzony dom

Projekty domów nowoczesnych bywają niezwykle różne. Każdy z nas jest inny, ma inne poczucie estetyki i nieco czego innego oczekuje od budynku, w którym będzie mieszkał. Zapytaliśmy naszych Czytelników jaki jest ich wymarzony dom.

~Jaga B.: zawsze podobały mi się proste domy, bez jakiś ozdób, załamań czy wejścia obstawionego kolumnami. Kiedy szukałam pomysłów na mój dom, oglądałam najprzeróżniejsze projekty domów nowoczesnych. W końcu trafiłam na – gotowe projekty domów nowoczesnych. Wśród nich był dom typu stodoła. Uznałam, że właśnie takich budynek będzie dla nie idealny. Dobrze odzwierciedlał moje podejście do budynku. A dodatkowo okazał się też niezwykle energooszczędny. Upiekłam dwie pieczenie na jednym ogniu. Mam dom, który spełnia moje wymagania, jeśli chodzi o wygląd, ale też jest bardzo funkcjonalny. W zasadzie polecam każdemu taki projekt.

 

~Krawczyk78: mój wymarzony dom, to nowoczesny prosty budynek z dużym tarasem, jednopiętrowy z poddaszem zaadaptowanym na pokój. Choć taką mam wizję na idealny dom, to mieszkam aktualnie w budynki, który odziedziczyłem po rodzicach. Typowy PRL – owski klocek. Aktualnie jestem na etapie budowy tarasu, który zastąpi balkony na pierwszym piętrze. Mam też w planie zbudować pomieszczenie na strychu i zrobić z niego pokój na poddaszu. Zastanawiam się też nad usunięciem balkonów z pierwszego piętra, bo tylko niepotrzebnie ciepło przez nie ucieka, ale to jeszcze kwestia do przemyślenia.

 

~MalutkaMilutka: od dziecka podobały mi się domki z kolumnami i portykiem nad wejściem. Zawsze chciałam mieć taki domek. Dla mnie wymarzonym domem, jest dom w stylu dworku szlacheckiego. Budynek na planie np. „U”. Do wejścia prowadzą trzy schody osłaniane przez portyk podtrzymywany dwiema lub czterema kolumnami. Z tyłu domu ogromne przeszklone drzwi wiodące bezpośrednio od ogrodu kwiatowo – warzywnego. Wnętrza budynku, też chciałabym urządzić w stylu rustykalnym. Myślę, że tak właśnie powinien wyglądać mój wymarzony dom – dworek.