do domu

Pomysł na wannę w łazience

Długa, gorąca i relaksująca kąpiel po dniu pełnym stresów potrafi przywrócić nam energię i równowagę psychiczną. Właśnie dlatego posiadanie wanny w łazience to dla wielu osób absolutne designerskie must have. Tradycyjne wanny kojarzą nam się z żeliwnym wnętrzem zabudowanym płytkami łazienkowymi. Jednak wanny we współczesnych łazienkach wcale nie muszą tak wyglądać, jest wiele sposobów na aranżacje wnętrza, w którym wanna staje się niezwykle istotnym elementem.

 

  1. Wnętrza industrialne – wnętrza industrialne charakteryzuje surowość i prostota, co nie oznacza, że nie można w nich pokusić się o odrobinę fanaberii. Do łazienki w stylu industrialnym idealna będzie tradycyjna, wolnostojąca wanna żeliwna z ozdobnymi, charakterystycznie wygiętymi metalowymi nóżkami. Do tego bateria w kolorze metalowych elementów łazienki. Taka kompozycja zdecydowanie nada łazience charakter, uczyni z wanny jeden z najważniejszych elementów aranżacji i sprawi, że wszystkie części układanki będą do siebie wspaniale pasować.
  2. Wnętrza w stylu antycznym – próżno w starożytnym Rzymie czy Grecji szukać wanny, można tam było natomiast znaleźć łaźnie i baseny wewnątrz domów. Łazienka nawiązująca do tego typu aranżacji może mieć zatem wannę w puszczaną w podłogę. Wokół płytki Ava (zobacz – https://mirad.pl/plytki-ceramiczne/ava/) doskonale uzupełnią luksusowy, starożytny wygląd łazienki. Idealnym rozwiązaniem byłoby kilka schodów w dół, prowadzących do wanny. Całość powinna przypominać basen wewnątrz domu.
  3. Wnętrza w stylu futurystycznym – jeśli planujemy urządzić naszą łazienkę, tak by wyglądała jak pomieszczenie przeniesione w czasie z przyszłości z pewnością ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie wielkoformatowych płytek Ava na ścianach i podłodze, tak by wnętrza robiły wrażenie jednolitych. Natomiast wanną w takim pomieszczeniu może być metalowa wanna, do której wchodzi się kilku schodkach, w górę. To ciekawe i innowacyjne rozwiązanie zdecydowanie będzie przywodziło na myśl futurystyczne filmy czy książki.