urządzanie mieszkania
do domu

Od czego zacząć urządzanie nowego mieszkania?

Moment, kiedy wreszcie będziemy mogli zdecydować się i pozwolić sobie na zakup wymarzonego mieszkania, z pewnością jest niezwykle ekscytujący i radosny.

Warto jednak pamiętać o tym, żeby zachować racjonalne myślenie, ponieważ będziemy mieli wiele ważnych kwestii do zorganizowania, a nikt nie podejmie za nas kluczowych decyzji. Ludzie przeważnie wkładają wszystkie swoje wysiłki w to, aby znaleźć odpowiedni lokal, dewelopera, później, aby dopełnić wszystkich formalności nie tylko z firmą, ale również z bankiem. Następnie są niezwykle zajęci, sprawdzaniem i kontrolowaniem, jak przebiega każdy etap inwestycji i tylko czekają, aż wreszcie otrzymają klucze do wymarzonego mieszkania i będą mogli się do niego wprowadzić. Ostatnia kwestia nie jest jednak taka prosta. Czekając na odbiór techniczny marnujemy cenny czas, ponieważ gdy on już nastąpi musimy jeszcze urządzić mieszkanie, a to wymaga licznych przygotowań, konsultacji i planów. Jeśli więc chcemy się do niego jak najszybciej wprowadzić, musimy być odpowiednio przygotowani. Zatem od czego zacząć urządzanie nowego mieszkania?

Podstawy, od czego zacząć urządzanie nowego mieszkania

Nie ma co czekać z planowaniem urządzania nowego mieszkania aż do momentu, kiedy otrzymamy od dewelopera klucze. Najlepiej, jeśli po dopełnieniu wszystkich formalności i podpisaniu umowy z jednej strony będziemy nadzorowali całą inwestycję, z drugiej jednak jest to idealny moment, aby zacząć już planować wykończenie i zaaranżowanie całej przestrzeni lokalu. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie dużo czasu, co zdecydowanie przybliży wymarzoną przeprowadzkę w nowe miejsce. Zatem od czego zacząć urządzanie nowego mieszkania? Najważniejsze i zarazem najbardziej czasochłonne będzie zaplanowanie kuchni i łazienki, więc dobrze jest zacząć właśnie od nich. Poza tym, jeśli nie będą w pełni zainstalowane, nie będzie mowy o żadnej przeprowadzce. Chodzi przede wszystkim o kwestie, takie jak lodówka, pralka, piekarnik z kuchenką, zlew, a także toaleta, prysznic i/lub wanna ora umywalka. Gdy będziemy mieli już gotowe plany i kosztorysy, możemy pomyśleć o pozostałych pomieszczeniach.

Dalsze kroki – od czego zacząć urządzanie nowego mieszkania?

Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć urządzanie nowego mieszkania po kuchni i łazience, dobrze jest zlecić projektantowi przygotowanie planów sypialni, pokoi dziecinnych i salonu, a następnie pozostałych pomieszczeń, takich jak przedpokój, pokoje gościnne czy ewentualny gabinet do pracy. Dzięki temu gdy otrzymasz już klucze do mieszkania od razu będziesz mógł przystąpić do jego wykańczania i urządzania, co znacznie przybliży upragnioną przeprowadzkę.

Potrzebujesz więce porad? Znajdziesz je tutaj.