do biura

Meble gabinetowe w stylu nowoczesnym – jak minimalistycznie i z klasą urządzić własny gabinet?

Aranżowanie własnego gabinetu to nie lada wyzwanie. Niezależnie od tego, czy pracujemy z domu, czy w biura, jeśli tylko jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami własnych czterech ścian do pracy, to najpewniej chcemy urządzić je tak, aby czas w nich spędzony był przyjemny i jakościowy. Zapewnić to mogą odpowiednio dobrane meble gabinetowe.

 

Aranżacja gabinetu

Często nasz gabinet jest miejscem, w którym nie tylko pracujemy w samotności, ale i przyjmujemy klientów. Tym bardziej powinno nam zależeć na tym, aby miejsce to kojarzyło się każdej osobie odwiedzającej pozytywnie. Jeśli zdecydujemy się na wiodący styl nowoczesny naszego biura, to powinniśmy się go skrupulatnie trzymać.

 

Konsekwencja w tym temacie jest niezwykle ważna i dotyczy wszystkich mebli gabinetowych. Chyba że zdecydujemy się na mieszanie stylu, ale warto mieć na uwadze fakt, że nie jest to łatwa sztuka. Natomiast jeśli zależy nam na tym, aby nasz gabinet był maksymalnie przestronny, profesjonalny i prezentował się dobrze, to możemy zdecydować się na zaaranżowanie go w typowo nowoczesnym i minimalistycznym stylu.

 

Nowoczesny gabinet, czyli jaki?

Styl nowoczesny charakteryzuje się przede wszystkim prostotą, przestronnością, sterylnością i minimalizmem. Aranżując biuro w takim właśnie stylu, możemy mieć pewność, że praca w nim będzie jakościowa i efektywna. W końcu poukładana i przestrzeń pracy przekłada się na jasność naszego myślenia. Dlatego też tworząc gabinet minimalistyczny, starajmy się, aby nie zagracić go zbędnymi przedmiotami. Wystarczą dobre jakościowo i niezbędne w pomieszczeniu meble gabinetowe takie jak biurko gabinetowe, fotel biurowy i być może jedna komoda na potrzebne rzeczy.

Pamiętajmy, że nawet w minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach istotną kwestię odgrywają dodatki. Mimo że nie możemy z nimi przesadzić, to musimy mieć gdzie je postawić. Komoda świetnie sprawdzi się w tej roli.

 

Jakie powinny być nowoczesne meble gabinetowe?

Pamiętajmy, że nowoczesność to nie tylko tworzywa takie jak metal lub plastik. Mimo że drewno kojarzy nam się z nieco cieplejszymi klimatami, to jak najbardziej jego elementy świetnie sprawdzą się w typowo minimalistycznym gabinecie. Może być to np. drewniane biurko gabinetowe lub drewniany fotel (chociaż nie polecamy drewnianego siedziska, jeśli przez większość czasu w pracy siedzimy). Jeśli wolimy, aby meble biurowe jednak składały się wyłącznie z elementów metalowych, czy szklanych, to drewno zastosować możemy w postaci paneli. Te w dużym stopniu ocieplą nasze nowoczesne wnętrze. Nie mniej pamiętajmy, że chociażby szkło, które jest typowo nowoczesnym materiałem, świetnie komponuje się z drewnem. Dlatego warto jest rozważyć tę kompozycję, jeśli chodzi o zakup biurka gabinetowego.

 

Można stwierdzić, że charakterystyczną cechą wszystkich mebli biurowych w stylu nowoczesnym jest umiar. Wszelkie ozdobniki, liczne szuflady, szafki, czy nietypowe kształty odpadają. Liczy się prostota i zminimalizowanie jak najbardziej się da zbędnych dodatków.

 

Nowoczesna kolorystyka

Jeśli chodzi o kolorystykę, to oczywiście w stylu nowoczesnym króluje biel z elementami czerni. Nie mniej możemy zaszaleć i kilka dodatków wybrać np. w kolorze czerwieni. W praktyce chodzi o to, aby wszystkie meble gabinetowe były w kolorze białym, natomiast na ścianie może znajdować się czerwony obraz a na komodzie figurka w tym samym wyróżniającym się kolorze. Wprowadzi to do gabinetu nieco więcej życia.