do domu

Łazienka w minimalistycznym wydaniu

Minimalizm to prąd, który doskonale oddaje nowoczesne aranżacje. W niniejszym artykule prezentujemy pomysły na urządzenia wnętrza łazienki w różnych stylach  – tym co je łączy jest minimalizm. Oto pomysły na łazienkę w stylu nowoczesnym, skandynawskim oraz japońskim.

 

Nowoczesna łazienka

Nowoczesna łazienka została wykonana w bieli oraz różnego rodzaju odcieniach szarości. Na ścianach i podłodze ułożono wielkoformatowe, szare płytki. Przy czym płytki na podłodze się o kilka tonów ciemniejsze niż płytki ścienne. Wszystkie elementy takie jak wanna, toaleta, umywalka czy bidet mają biały kolor i kształt prostokąta. W łazience umieszczona także białe, wiszące szafki. Blat ma jasnoszary kolor, tuż nad nim wisi ogromne, podświetlane lustro. Wszelkie elementy dekoracyjne mają kolor czarny.

 

Łazienka japońska

Łazienka w stylu japońskim to także minimalistyczne wnętrze, które odnosi się w dużej mierze do natury. Stąd wanna, podłoga oraz ściany zostały obłożone płytkami imitującymi drewno, które można znaleźć tutaj – https://mirad.pl/plytki-ceramiczne/lafabbrica/.  Sufit ma biały kolor. W tym wnętrzu dominuje ciemny brąz, zieleń oraz szarość. W łazience znalazł się też ciemnobrązowy blat, na którym ustawiono wolnostojace umywalki w kształcie misy. Wszystkie detale dekoracyjne mają kolor zielony. Wokół wanny ułożono kamienie ozdobne, natomiast obok umywalki stoją bambusowe pędy, w długich przeźroczystych, prostych wazonach.

 

Łazienka wprost ze Skandynawii

W tej wersji zarówno ściany, jak i sufit łazienki mają kolor biały. Ściany zawdzięczają go płytkom wielkiego formatu. Na podłodze ułożono imitujące jasne drzewo sosnowe płytki. Wszystkie meble łazienkowe w tym przede wszystkim wiszące i stojące szafki mają prosty kształt i zostały wykonane z drewna sosnowego. W pomieszczeniu znajduje się też wanna oraz prysznic z białym brodzikiem. W prezentowanej aranżacji jako niebieskich detali użyto turkusowego pojemnika na szczoteczki do zębów oraz ręczników w tym samym kolorze.