Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/brand9/domains/cyklina.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Kraty zgrzewane podestowe | Cyklina.pl
do domu

Kraty zgrzewane podestowe

Kraty zgrzewane produkuje się w wyniku połączenia płaskowników nośnych ze skręcanymi prętami poprzecznymi. Proces łączenia, jakiemu poddaje się kraty zgrzewane, wykonuje się za pomocą metody zgrzewania, w wyniku którego do płaskowników nośnych, spaja się pręty skręcane. W ten sposób powstają kraty spawane, stanowiące bardzo trwałą strukturę, która jest zdolna do przenoszenia dużych obciążeń, na dowolnej powierzchni docisku.

Kraty spawane – charakterystyka

Jedną z najważniejszych czynności w procesie produkcyjnym krat spawanych jest łączenie prętów z płaskownikami. Procedura ta wykonywana jest za pomocą metody zgrzewania oporowego, w której przez punkt styku przeprowadzany jest prąd o mocy ok. 2500 kVA, przy równoczesnym oddziaływaniu siły docisku rzędu 1000 kN. W wyniku tego rodzaju technologii wytwarza się kratowe maty zgrzewane o wymiarach 1000 × 6100 mm, a następnie tnie się je na konkretny wymiar.

Elementami, które tworzą kratową strukturę, są skręcane pręty poprzeczne posiadające średnicę 5 lub 6 mm i płaskowniki nośne. Płaskowniki nośne pełnią funkcję przenoszenia obciążeń oddziaływujących na kratę, z kolei pręty nadają położenie i stabilność płaskowników nośnych.

Długość płaskownika nośnego powinna odpowiadać rozpiętości belek konstrukcji wsporczej. Wymiar ten oznaczany jest na umowie najczęściej za pomocą symbolu „L”, który jest jednocześnie określeniem długości kraty. Z kolei drugim wymiarem stanowiącym długość pręta skręcanego, jest szerokość kraty, oznaczana za pomocą symbolu „B”. Obramowanie krat zgrzewanych posiada formę płaskownika o grubości i wysokości płaskownika nośnego.

Kraty zgrzewane podestowe wykonuje się za pomocą standardowej metody z materiału S235JR (wg EN 1002), w zgodzie z  normą DIN 24537 oraz tolerancją RAL-GZ 638. Z kolei ocynkowanie ogniowe dokonuje się zgodnie z normą EN ISO 1461.

Standardowa szerokość krat zgrzewanych wynosi 100 cm, natomiast istnieje możliwość wykonania innego wymiaru, na specjalne zamówienie.

W czasie etapu projektowania zaleca się zaplanowanie podestów wykonywanych z krat o szerokości ok.100 cm + wymiar wynikowy. Wytworzony w ten sposób produkt jest wtedy relatywnie najtańszy i najprostszy w wykonaniu.

Pod względem wymiarów gabarytowych, kraty podestowe wykonywane są w tolerancji ujemnej. Już w czasie projektowania odległość pomiędzy kolejnymi modułami powinno przyjmować się na poziomie równym 0.

Kraty zgrzewane dostępne na magazynie

Na stronie https://www.dumat.pl/kraty-pomostowe-zgrzewane znajduje się bogata oferta dotycząca krat zgrzewanych od jednego z największych polskich producentów, który jest nie tylko dostawcą krat pomostowych zgrzewanych i profilowanych, ale i również prasowanych.

Określenie kraty spawane jest często zamiennie stosowane do krat zgrzewanych pomostowych lub po prostu krat wciskanych. Krata pomostowa zgrzewana wykonywana jest najczęściej z płaskowników nośnych, a także prostopadłych do nich prętów poprzecznych, które są często żłobione i/lub skręcane. Dzięki dużemu zapasowi produktów znajdujących się w magazynie większość zamówień realizowana jest od ręki.